Układ zapłonowy

W dzisiejszym artykule konieczne będzie maksymalne streszczenie całego zagadnienia. Jest to spowodowane tym, że będziemy omawiać układ zapłonowy, który jest niezwykle skomplikowanym systemem. Dlatego jedynie przedstawię jego podstawowe cechy. Jeśli ktoś będzie chciał się dowiedzieć więcej na ten temat, zapraszam do źródeł moich informacji.
Układem zapłonowym nazywamy część składową silników, które posiadają zapłon iskrowy. Jakie jest jego główne zadanie? Ma on wytworzyć elektryczną iskrą pomiędzy elektrodami zapłonowej świecy. Wszystko musi zadziałać w odpowiednim momencie. W przeciwnym przypadku nie dojdzie do zapalenia mieszanki paliwowo-powietrznej, która znajduje się w cylindrze.
Na układ składają się różne części samochodowe. Najważniejsze z nich to niewątpliwie cewka zapłonowa oraz zapłonowy aparat. Funkcją tego drugiego jest przekazywanie impulsów wysokiego napięcia na konkretne zapłonowe świece, które są trzecim elementem. Ponadto należy podkreślić rolę, jaką odgrywają tutaj przewody wysokiego napięcia.