Podróżowanie samolotem stało się dla ludzi czymś na porządku dziennym i nikogo już dzisiaj nie dziwi. Na dłuższych trasach samolot jest niezastąpiony, bowiem pozwala pokonywać wiele kilometrów w czasie nieporównywalnie krótszym od jakiegokolwiek innego środka transportu.
Odkąd na rynku pojawiły się tanie linie lotnicze, podróżowanie samolotem stało się tańsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Loty do Barcelony, Madrytu czy każdego innego europejskiego miasta można zarezerwować już za kilkanaście złotych w ofertach last minute. Warto jedynie zapoznać się z regulaminem przewoźnika, który zawiera informację o wszelkich koniecznych dodatkowych opłatach.
Znajdziemy w nim również przepisy regulujące dopuszczalną wielkość bagażu podręcznego, wymagane dokumenty oraz listę przedmiotów, których na pokład samolotu nie wolno wnosić.
Z powstania tanich linii lotniczych z pewnością cieszą się rodacy pracujący za granicą, bowiem stwarza im to możliwość powrotu do kraju w każdej chwili i za niewielkie pieniądze.