Rozwój technologii wytwarzania tworzyw sztucznych doprowadził do powstania rynku folii samochodowych. Niegdyś ze względu na niską jakość materiałów i wysoką cenę, stosowano je zwykle do oklejania niewielkich powierzchni w celach reklamowych.
Dziś mamy dostępne znakomite folie do oklejania aut w niewygórowanych cenach co pozwala na stosowanie ich na pojazdach tak dużych jak tramwaj czy autobus.
Nadal najczęściej wykonywana usługą w zakresie oklejania aut są zapewne usługi reklamowe, jednak oklejanie aut Warszawa ( jest tam chyba najwięcej firm zajmujących się oklejaniem pojazdów) to dynamiczny rozwój usług związanych z oklejaniem samochodów osobowych, tylko po to aby zmienić ich kolor lub zabezpieczyć oryginalny lakier. Oklejając auto folią, możemy bez problemu po kilku latach wrócić do oryginalnego lakieru (będzie w idealnym stanie) lub  zastosować okleinę w innym kolorze. Wybór kolorów, a nawet faktur okleiny jest niemal nieograniczony. Oklejanie aut Warszawa to hasło, pod którym obecnie znajdziemy najlepsze firmy zajmujące się foliami profesjonalnie.