Masz w planach podróż do stolicy Nadrenii Północnej-Westfalii? Wahasz się czy wybrać samochód czy autokar udając się do Dusseldorfu? Dowiedz się jakie są wady i zalety samotnego podróżowania samochodem po Europie i zbiorowych wypraw organizowanych przez polskich przewoźników.
Samolotem

Do miasta położonego w zachodnich Niemczech można najszybciej dotrzeć samolotem. Kliknij tutaj i zobacz, jak wiele lotów do Dusseldorfu obsługiwanych jest przez europejskie linie lotnicze. Osoby, które boją się latać i wolą lądową wędrówkę po Europie, mogą wybrać podróż na własną rękę lub przejazd autokarem.
Podróż autokarem

Wybierając się w podróż do Dusseldorfu, możesz wybrać różnych przewoźników, np. Sindbad, PKS Warmia, Eurolines Polska, Polmar, Ecolines, Zawadzkie. Przewozy do Dusseldorfu oferowane są z wielu polskich miast, głównie Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic Wrocławia i innych. Od wyboru miejsca podróży uwarunkowany jest jej czas i koszt. Oto symulacja kosztów miast położonych w różnych częściach Polski: podróż z Warszawy kosztuje ok. 200 zł i trwa ok.18 godzin, z Poznania ok. 180 zł i trwa 13 godzin. Większość przewoźników oferuje podróż klimatyzowanym autokarem z możliwością oglądania filmów lub słuchania radia. Taka forma podróżowania jest wygodna ze względu na to, że wyrusza się z Polski zazwyczaj w godzinach popołudniowych i jest się na miejscu rano. Podróż w nocy autokarem nie jest tak wyczerpująca jak samodzielne podróżowanie samochodem. Pamiętaj, że wybierając ten środek transportu, musisz dostosować się do czasu kursowania poszczególnych autobusów. Zdecydowaną wadą takiej formy przemieszczania się jest to, że niekiedy musisz niepotrzebnie przejechać pół Polski, by dotrzeć na miejsce.
Podróż własnym samochodem

Własny samochód daje poczucie niezależności i swobody. Sam wybierasz trasę, poszczególne przystanki i jedziesz prosto do celu, bez zbędnych postojów w najróżniejszych zakątkach Polski i Niemiec. Brak ograniczeń niestety jest w cenie, jeżeli wybierasz się w samotną podróż do Dusseldorfu. Z Poznania musisz pokonać ponad 800 km, co może kosztować ok. 500 zł, a z Warszawy odległość wynosi ok. 1110 km i niesie za sobą koszty ok. 650zł. Całkowity koszt podróży samochodem będzie ulegał zmianie, uwarunkowane jest to głównie zużyciem paliwa przez konkretny samochód i odległościami pomiędzy poszczególnymi miastami. Im dalej od granicy z Niemcami znajduje się miejscowość, tym więcej zapłacisz. Jazda samochodem przez kilkanaście godzin jest też bardziej wyczerpująca niż podróż autokarem. Wybór jednak należy do Ciebie!