Zurych autokarem czy samolotem?Zurych to miasto, do którego łatwo można dostać się zarówno samolotem, jak i autobusem. Wygoda podróży, czas, w którym pokonasz trasę z Polski do Zurychu oraz cena biletu zależą głównie od tego, który ze środków lokomocji wybierzesz. Warto więc porównać oferty przewoźników autokarowych oraz linii lotniczych.

Najwygodniej do Zurychu dotrzeć samolotem, jednak na loty bezpośrednie do tego szwajcarskiego miasta możesz liczyć tylko z Warszawy. Czas przelotu wynosi 2 godziny i obsługiwany jest przez jedną z dwóch linii lotniczych – LOT i SWISS. Loty do Zurychu odbywają się kilka razy dziennie. Oczywiście możliwe jest także odbycie lotu z innych większych miast Polski, jednak w tym przypadku należy przygotować się na lot z przesiadką. Łączny czas przelotu wraz z przesiadką w takim przypadku zajmie ci od około 4 do kilkunastu godzin. Ceny biletów w obie strony z Warszawy do Zurychu zaczynają się z reguły od około 650zł, a z pozostałych polskich portów lotniczych są minimalnie większe. Widać więc, że chociaż z miastem nie ma bezpośredniego połączenia przy pomocy przewoźników niskokosztowych, tanie loty Zurych – Polska są jak najbardziej możliwe. Cena biletu zależy przede wszystkim od okresu, w którym planujesz podróż (najniższe ceny znajdziesz w terminach omijających wysoki sezon – Święta i wakacje) oraz od tego, jak wcześnie kupisz bilet. Im bliżej do daty odlotu, tym ceny rosną, a wiąże się to z zapełnianiem miejsc w samolocie. Warto więc zaplanować podróż z odpowiednim wyprzedzeniem.

Drugą możliwością dostania się do miasta jest droga lądowa. Autokary z różnych miast Polski do Zurychu odjeżdżają codziennie, a siatka połączeń jest dość imponująca. Podróż jest jednak zdecydowanie o wiele bardziej czasochłonna, niż w przypadku samolotu. Przejazd na trasie Warszawa – Zurych zajmuje 23 godziny, z Krakowa dojedziesz w 20 godzin, a z Gdańska w 24 godziny. I chociaż trasę obsługują klimatyzowane i wygodne autokary kilku przewoźników, jak m.in. Almabus, Interbus czy Sindbad, jazda z pewnością będzie bardziej męcząca. Co więcej, kupując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, przelot okazuje się tańszy. Warto więc zastanowić się, czy przejazd autokarem to interesujące rozwiązanie, skoro połączenie lotnicze jest o wiele szybsze, wygodniejsze i często tańsze.